Freelancing jest czymś coraz bardziej powszechnym w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych wykonywaniem pracy we własnym domu bądź wszędzie indziej – bez względu na miejsce zamieszkania. Dostęp do komputera i internetu bądź do aparatu i innych narzędzi pozwala nam uzyskać takie możliwości. Wystarczy spojrzeć na możliwości, które posiada tak zwany „Copywriter freelancer„. Kim on jest, jak pracuje i jak nim zostać?

Kim jest Copywriter freelancer?

copywriter freelancer

To autor tekstów, który pracuje zdalnie, na rzecz firm i klientów indywidualnych. tworzy dla nich różnorodne teksty na potrzeby promocji ich usług, produktów, jak i teksty służące do pozycjonowania stron internetowych. Copywriter freelancer może wyszkolić się w pewnej konkretnej dziedzinie.

Na przykład pełnić rolę najlepszego Copywritera od opisów produktów bądź od artykułów na blogi. Innym razem Copywriter posiada ograniczoną tematykę pisanych tekstów, jest fachowcem od tekstów dotyczących podróżowania, kosmetyków czy firm transportowych. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku będzie chciał działać i do jakich klientów zmierzał.

Jak pracuje Copywriter freelancer?

jak pracuje freelancera - praca copywritera

Najczęściej freelancer podpisuje umowę o dzieło lub zlecenie. I później każdego roku rozlicza się na podstawie uzyskanych dokumentów PIT-11. Dzięki nim jest w stanie starać się o zwrot podatku dochodowego, w wysokości do ok. 550 zł. Wyposażeniem Copywritera jest przede wszystkim komputer z wygodną klawiaturą i dostępem do internetu. Już dzięki temu jest w stanie tworzyć nowe teksty, realizować nowe projekty i wysilać się na rzecz aktualnych oraz przyszłych klientów.

Freelancer dba również o stworzenie sobie skutecznego portfolio. Ma ono zachęcać potencjalnych Klientów do współpracy. W tym celu Copywriter freelancer prowadzi własnego blog bądź jeszcze tworzy swoją stronę firmową. Dzięki temu jest w stanie pochwalić się swoimi osiągnięciami, talentem pisarskim i pewnymi kwalifikacjami. Swoje usługi copywriterzy promują na pewnych serwisach ogłoszeniowych, przez portale społecznościowe – w tym skuteczny LinkedIn.

Najczęściej Copywriterzy piszą rano, mi zdarza się od 5.30. To czas, kiedy umysł po obudzeniu (po 5-10 minutach) jest w stanie dobrze myśleć i tworzyć wysokiej jakości teksty. Dzięki temu realizacja nowych zadań od samego rana przychodzi o wiele łatwiej. Przyjemna jest również cisza, świeże powietrze i wschodzące słońce. To wszystko zachęca wyszkolonego Copywritera, aby działać na wysokim poziomie.

Copywriter Freelancer – jak nim zostać?

copywriter freelancer jak nim zostać?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, ponieważ chcą wykonywać pracę, która sprawia im przyjemność. Nie chcą być również zależne od innych. Jeśli chcemy więc zostać Copywriterem w najbliższym czasie, to zacznijmy od krótkich testów. Każdego dnia, przez przynajmniej 3 tygodnie, piszmy pewne teksty. Niech będą to teksty na interesujący dla nas temat. W tym kierunku możemy założyć i prowadzić własny blog, co okaże się dla nas dodatkowo motywujące. Będziemy przecież świadomi, że nasze teksty pójdą w świat.

Po tym okresie starajmy się przejść kurs z zakresu Copywritingu bądź od razu zapiszmy się na pewne praktyki do agencji copywriterskiej. Dzięki temu dowiemy się, jak tworzyć różnorodne teksty, na przykład: teksty na strony www, teksty reklamowe, oferty handlowe, opisy produktów, teksty na landing page i wiele innych. Więcej o tym również w poradniku „Copywriter jak zacząć?” oraz „Jak zostać Freelancerem?„.

Kiedy zdobyliśmy już pewne doświadczenie i kwalifikacje, to zdobywajmy własnych klientów. Regularnie dbajmy również o własny blog, który przez cały czas będzie dobrze świadczył o naszej osobie Copywritera. I najlepiej, jeśli poszukujemy Klientów Premium, który zapewnią nam o wiele wyższe przychody. Warto wyszukać takich klientów, a następnie skutecznie skierować do nich naszą ofertę. Potrafimy już pisać, więc zapewne przekonamy ich swoimi tekstami, aby nabrali do nas zaufania.

Na początek możemy podpisywać umowy na zlecenie i o dzieło, ale z czasem warto jest założyć własną działalność gospodarczą. Do dyspozycji freelancerów jest również serwis Useme, z którego udaje się wystawiać fakturę za wszelkie zrealizowane usługi elektroniczne (copywriting jest również brany pod uwagę). Powodzenia!

Potrzebny Państwu doświadczonego Copywriter Freelancer do swojego zespołu?! Zapraszam do Kontaktu!

Copywriter freelancer kim jest i jak można z nim nawiązać współpracę?