FAQ Copywritera o Copywritingu
W miejscu tym postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Zachęcamy więc do lektury. Gdyby pojawiły się jeszcze inne pytania, to po prostu zachęcamy do kontaktu! Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji 🙂

 

Spis treści:

A. Zamawianie i realizacja tekstów:

 1. Jaki jest termin realizacji tekstów?
 2. Czym różnią się poszczególne rodzaje tekstów?
 3. Czy teksty podlegają korekcie / poprawie?
 4. Czy mogę nie zaakceptować otrzymane teksty?
 5. Czy korekta / poprawki są w cenie początkowej tekstów?
 6. Czy teksty są całkowicie unikalne?
 7. Czy teksty są zoptymalizowane pod SEO?
 8. Czy otrzymuję prawa autorskie na teksty?
 9. Jak zlecić przygotowanie tekstów?
 10. Czy można negocjować cenę tekstów?
 11. Czy otrzymam Fakturę bądź Rachunek?
 12. Czy otrzymam Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich?

B. Zamówienie i realizacja pozycjonowania stron www:

 1. Jak można zamówić pozycjonowanie strony WWW?
 2. Co obejmuje oferta pozycjonowania stron www?
 3. Jakie strony internetowe pozycjonujemy?
 4. Jakich stron internetowych nie pozycjonujemy?
 5. Czy należy podpisać umowę na długie miesiące czy lata?
 6. Czy otrzymam Fakturę VAT lub Rachunek?

A. Zamawianie i realizacja tekstów:

1. Jaki jest termin realizacji tekstów?

Czas przygotowania tekstów jest zawsze uzgadniany indywidualnie. Czasami może wynieść 1 dzień, natomiast innym razem tydzień, a nawet kilka tygodni. Wszystko zależy od rodzaju tekstów, ich ilości, jak i pozostałych realizowanych zleceń. Prześlij nam wytyczne co do tekstów bądź skorzystaj z naszego wsparcia – chętnie wskażemy Ci, jakie teksty powinny pojawić się na Twojej stronie WWW, blogu, w sklepie online, w social media bądź w jeszcze w innym miejscu.

2. Czym różnią się poszczególne rodzaje tekstów?

Teksty różnią się jakością, długością i stopniem formatowania. Do pewnych z nich są przygotowywane zdjęcia stockowe, które można wykorzystać do celów komercyjnych. 

3. Czy teksty podlegają korekcie / poprawie?

Tak, zawsze jest możliwość zgłoszenia poprawy. Rzadko do tego dochodzi, ale zawsze staramy się o dopasowanie do indywidualnych oczekiwań naszych klientów.

4. Czy mogę nie zaakceptować otrzymane teksty?

Oczywiście. Natomiast przesłane przez nas teksty nigdy nie mogą zostać wykorzystane, ponieważ nie sprzedaliśmy do nich praw autorskich. 

5. Czy korekta / poprawki są w cenie początkowej tekstów?

Tak, wszystkie korekty i poprawki wliczone są w cenę. Jest możliwość zgłoszenia maksymalnie 2 poprawek. Wystarczają one w pełni, aby dojść do porozumienia.

6. Czy teksty są całkowicie unikalne?

Tak, wszystkie teksty są unikalne w 100%. Przed ich wysłaniem do klienta, sprawdzamy je pod tym względem, za pomocą odpowiedni narzędzi SEO. Mamy więc pewność, że dostarczamy klientom w pełni oryginalne teksty, które bez obaw mogą wykorzystać. Przesyłając teksty dostarczamy również „Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich” bądź „Licencję online na korzystanie z praw autorskich(do 15 lat)”.

7. Czy teksty są zoptymalizowane pod SEO?

Zgadza się. Teksty są zoptymalizowane pod względem SEO, ponieważ umieszczamy w nich wyznaczone przez klienta bądź nas słowa / frazy kluczowe. Możemy doradzić, które działania okażą się tutaj najlepsze. Dodatkowo teksty są formatowane czyli nie są pisane jednym ciągiem, lecz są bogate w nagłówki, pogrubienia, listy, numerowanie itp. Dzięki temu takie teksty miło się czyta i są one pozytywnie odebrane przez wyszukiwarkę Google.

8. Czy otrzymuję prawa autorskie na teksty?

Tak. Po zaakceptowaniu tekstów i otrzymaniu wpłaty na konto przygotowujemy „Oświadczenie o przekazaniu Praw Autorskich” bądź „Licencję”, którą przesyłamy elektronicznie. Dzięki temu dostarczone teksty stają się własnością naszych klientów. 

9. Jak zlecić przygotowanie tekstu?

Wystarczy skontaktować się z nami mailowo lub przez naszego facebooka. Następnie po zapoznaniu się z wytycznymi klienta przesyłamy wstępną wycenę, jak i projekt realizacji zlecenia. Po zaakceptowaniu klient jest zobowiązany wpłacić zaliczkę w wysokości 30-50% bądź całość wartości zlecenia. Po uzyskaniu środków na konto teksty są przesyłane do klienta. A po akceptacji klient ma za zadanie przesłać pozostała kwotę realizacji zlecenia(jeśli wcześniej została przesłana zaliczka, a nie całość). 

10. Czy można negocjować cenę tekstów?

Tak, ale tylko w przypadku większego zamówienia tekstów bądź w szczególnych sytuacjach. Daj nam znać, jaką masz dla nas specjalną ofertę, a na pewno się do niej odniosiemy.

11. Czy otrzymam FV?

Tak, wszyscy nasi klienci mogą liczyć na Fakturę VAT. 

12. Czy otrzymam Oświadczenie o przekazaniu Praw Autorskich?

Tak, wysyłane jest tuż po otrzymaniu wpłaty na moje konto firmowe i zaakceptowaniu tekstów. Alternatywą jest otrzymanie elektronicznie „Licencji”. 

B. Zamówienie i realizacja usług SEO:

1.Jak można zamówić pozycjonowanie strony WWW?

Skontaktuj się z nami mailowo bądź przez naszego facebooka. Napisz, którą stronę WWW mielibyśmy Ci pozycjonować(i wszelkie wiadomości na temate tej strony WWW, które posiadasz), a następnie w przeciągu 24 godzin otrzymasz od nas odpowiedź. 

2.Co obejmuje oferta pozycjonowania stron WWW?

Moje pozycjonowanie obejmuje promocje strony www w Google, jej linkowanie, prowadzenie zaplecza seo, bloga specjalistycznego, profili social media (Facebook, Twitter i Google+) oraz wizytówki NAP czyli Google Moja Firma.

3.Jakie strony internetowe pozycjonujemy?

Najczęściej pozycjonujemy strony WWW firm lokalnych, ale i krajowe, w tym także blog i sklepy internetowe. Wyniki pozycjonowania stron WWW naszych klientów chętnie przedstawiamy w naszej ofercie „Miesięczne pozycjonowanie strony www„.

4.Jakich stron internetowych nie pozycjonuję?

Nie pozycjonujemy stron WWW o tematyce hazardu, pornografii, przemocy i tym podobnych. Proszę więc nie wysyłać zapytań ofertowych, jeśli posiadasz taką stronę internetową.

5.Czy muszę podpisać umowę na długie miesiące czy lata?

Nie. Wystarczy na początek umowa ustalana na 1 miesiąc pozycjonowania, wznawiana nawet przez kilka pierwszych miesięcy. Stali klienci chętnie decydują się na umowę 3 oraz 6 miesięczną. Ty więc jako klient ustalasz tutaj warunki.

6.Czy otrzymam FV lub rachunek?

Tak. Rozliczamy się na podstawie Faktury VAT. Dokument taki wysyłamy na początku bądź pod koniec miesiąca – w zależności od oczekiwań klienta. Na dokumencie sprzedażowym zaznaczamy, że usługa obejmuje pozycjonowanie konkretnej strony WWW w wyznaczonym terminie, więc stanowi to pewnego rodzaju umowę. Nie ma potrzeby podpisywania dodatkowych umów. Klienci są zadowoleni ze skuteczności pozycjonowania, więc już po pierwszych miesiącach widzą, że można nam zaufać.

Skontaktuj się!

Działamy na rzecz klientów w całej Polsce i poza jej granicami. Zapraszamy do kontaktu email i poprzez nasze social media.

Napisz do nas
Kiedy pracujemy

Możesz do nas pisać w każdym momencie. Odpiszemy jak najszybciej, a następnie gdy będzie to konieczne, to skontaktujemy się telefonicznie i/lub przez wideokonferencję. Zazwyczaj odpowiadamy w przeciągu 24 godzin.  Zapraszamy!