Dawniej Copywriter znany był tylko jako Freelancer, który działa na własną rękę. Oznaczało to, że nie miał on własnej działalności, lecz rozliczał się z klientami na podstawie umów o dzieło i zlecenie. Natomiast aktualnie coraz więcej doświadczonych i wyszkolonych Copywriterów zakłada własną działalność gospodarczą. I właśnie to sprawiło, że w końcu zaczyna istnieć firma copywriterska, która realizuje zamówienia na różnego rodzaju teksty. Poznajmy zalety takiej firmy copywriterskiej i zakres jej możliwości.

firma copywriterska

Jak działa firma copywriterska?

Firma copywriterska działa dzięki wsparciu 1 bądź kilku Copywriterów. Wysilają się na rzecz Klientów prywatnych i biznesowych, którzy wykazują zapotrzebowanie na pewne teksty. Najczęściej posiada z góry przyjęty cennik, który często podlega indywidualnej wycenie. Dzieje się tak, ponieważ realizacja zlecenia na teksty jest uzależniona od wielu czynników. Liczy się rodzaj tekstów, ich długość, termin przygotowania i jeszcze inne warunki.

Na tej podstawie firma copywriterska jest w stanie dostosować się do potrzeb i oczekiwań każdego Klienta. Nie realizuje zleceń na teksty poniżej standardowego cennika tylko po to, aby zyskać jak najwięcej klientów. Skupia się bardziej na obsłudze bardziej wymagających klientów. Oczywiście wiele zależy od profilu działalności danej firmy copywriterskiej.

Jakie wyróżniamy firmy copywriterskie:

  • tworząca teksty seo
  • dostarczająca naming i teksty reklamowe
  • od wszystkich tekstów

Firma copywriterska – zalety współpracy

Jak wysila się firma copywriterska?

Okazuje się, że to właśnie dzięki firmie copywriterskiej otrzymujemy fakturę Vat wraz z oświadczeniem o przekazaniu praw autorskich. To cenne udogodnienie dla właścicieli firm, sklepów internetowych, jak i wielu innych klientów. Mogą oni otrzymać fakturę na daną firmę, spółkę, sklep czy nawet na osobę fizyczną. Taka forma rozliczeń jest dla nich o wiele prostsza, ponieważ nie mają wtedy obowiązku zatrudniać Copywritera na podstawie umowy o dzieło czy zlecenie. Dodatkowo nie ponoszą dodatkowych kosztów ubezpieczenia Copywritera i mogą cieszyć się, że cenę z faktury zaliczają później do kosztów firmowych.

To nie jedyna korzyść, ponieważ firma copywriterska to dla nas gwarancja, że będziemy współpracować z prawdziwymi profesjonalistami. Znajdują się w niej Copywriterzy, którzy poważnie podchodzą do realizacji swoich usług i przez to docenią każdego Klienta.

Interesuje Cię firma copywriterska, z którą chcesz nawiązać

krótką bądź długofalową współpracę. Zapraszamy do Kontaktu!

Firma copywriterska CopywriterExpert od Copywritingu i Pozycjonowania