7 sposobów, aby ćwiczenia w pomieszczeniu były przyjemniejsze

Korzyści z ćwiczeń nie można przecenić. Pomaga utrzymać ciało w dobrej formie, zapobiega niektórym rodzajom raka, obniża ryzyko chorób serca, zapobiega cukrzycy typu 2 i przybieraniu na wadze, zmniejsza ryzyko osteoporozy oraz poprawia czynność płuc i mięśni. Ćwiczenia zapobiegają również depresji, obniżają lęk i poprawiają uwalnianie endorfin, hormonu poprawiającego nastrój. Jeśli weźmiesz pod uwagę dodatkową wygodę ćwiczenia w domu, argument staje się znacznie silniejszy. Jednak z powodu powtarzania tej samej rutyny, ćwiczenia wymagają od ciebie opracowania strategii, które sprawią, że będzie to zabawne.

Oto 7 sposobów na uczynienie ćwiczeń w pomieszczeniu przyjemniejszymi!

Ustawmy cele

Wyznaczanie celów jest kluczem do utrzymania motywacji przez cały okres treningu. Sprawia, że ​​proces jest przyjemny, ponieważ masz pewność, że jeśli będziemy zdyscyplinowani, będziesz w stanie osiągnąć założone cele. Cele dają również poczucie kierunku. Nakreślają właściwą ścieżkę, którą można śledzić, dzięki czemu proces ćwiczeń jest przyjemniejszy.

Podkręćmy melodie

Słuchanie muzyki sprawia przyjemność z ćwiczeń. Jeśli biegasz, podnosisz ciężary lub chodzisz energicznie, muzyka może poprawić Twoją wydajność i zwiększyć poziom wytrzymałości, sprawiając, że myślisz, że aktywność treningowa jest łatwiejsza niż w rzeczywistości. To daje lepsze wyniki w tym samym okresie czasu. Muzyka również koordynuje Twój trening, na przykład słowa mogą wzmocnić aspekty techniki. Powinieneś pozwolić swojemu ciału poruszać się z rytmem, a nawet śpiewać, aby uzyskać dodatkowy nacisk potrzebny do kontynuowania pracy. Chociaż muzyka sprawia, że ​​treningi w pomieszczeniu są zabawniejsze, nie powinieneś się na nią zbytnio uzależniać, aby odwracać uwagę od ćwiczeń.

Połączmy się

Współpraca z przyjacielem może znacznie przyspieszyć ćwiczenie. Ogólnie jesteśmy stworzeniami społecznymi, co tłumaczy sukces sprawności grupowej. Kumpel fitness wnosi współpracę, koleżeństwo, odpowiedzialność, a nawet przyjazną rywalizację, która utrzymuje Cię na nogach i daje ci powód do ekscytacji.

Zmieńmy to

Czasami wykonujemy ten sam zestaw treningów w kółko, co może być dość nudne. Dobrą rzeczą w ćwiczeniach w pomieszczeniu jest to, że wypróbowujesz nowe procedury treningowe, których w innym przypadku nie byłoby dobrze robić w miejscach publicznych. Skonfiguruj domową siłownię i zacznij budować mięśnie zamiast regularnego nudnego treningu. Zastanów się nad dodaniem różnych nowych procedur, aby urozmaicić swój trening. Spróbuj przełączyć się z ćwiczeń kardio, jeśli zawsze biegasz na bieżni, na pływanie. W przypadku treningu siłowego przełączaj między maszynami wytrzymałościowymi a ciężarkami swobodnymi.

Wróć do bycia dzieckiem

Podczas ćwiczeń w domu nie ma się zakłopotania, co oznacza, że ​​możesz wykonywać wszystkie fajne ćwiczenia, które porzuciłeś lata temu, ponieważ nie było już fajnie wykonywać je jako dorosły. Zintegruj proste, bezpieczne sposoby pozostania aktywnym na ograniczonej przestrzeni. Ćwiczenia takie jak hula hop, zestawy skoków lub skakanie są świetne do spalania kalorii.

Skype podczas treningu ze swoim kumplem lub trenerem

Chociaż samotność w pomieszczeniu nie jest zawstydzona, niektórzy ludzie wolą tradycyjny trening grupowy nawet w domu. Aby to osiągnąć, potrzebujesz tylko dobrej kamery internetowej i stabilnego połączenia z Internetem. Zdobądź osobistego trenera lub kolegę z siłowni i użyj skype lub innej bezpłatnej rozmowy wideo, aby rozpocząć sesję treningową ze swoim przyjacielem lub trenerem, o ile mają one również aplikację. Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają zatrudniać zdalnych trenerów do prowadzenia rozmów wideo. Pozwalają nawet wybrać zajęcia solo lub grupowe. Te usługi są najczęściej oferowane przez hangouty lub skype. Zdalne uczestnictwo w zajęciach fitness w grupach daje mnóstwo zabawy, daje na co czekasz i nie pozwala oderwać się od palców.

Nagradzaj siebie

Nagradzanie siebie to świetny sposób na utrzymanie dobrego humoru podczas ćwiczeń. Daje ci coś, na co czekasz, co z kolei sprawia, że ​​ćwiczenia są przyjemnością. Wybierz nagrodę, która jest pożądana, ale nieco niepoważna, aby wyglądała jak uczta: jak masaż lub koktajl po treningu. Chociaż istnieje wiele sposobów na sprawienie, by ćwiczenia w pomieszczeniu były zabawne, należy pamiętać, że korzyści są warte ciężkiej pracy. Wykonywanie trudnych treningów i angażowanie ćwiczeń ma duży wpływ na satysfakcję i zabawę.

7 sposobów, aby ćwiczenia w pomieszczeniu były przyjemniejsze
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?