Historia SEO sięga tak daleko, jak czasy pojawienia się wyszukiwarek internetowych, w tym przede wszystkim najpopularniejszej wyszukiwarki Google. I od momentu, gdy pozycjonerzy zaczęli wpływać w sztuczny sposób na wyniku wyszukiwania, trwa swoista wojna podjazdowa między nimi a amerykańskim gigantem. Wojna tym ostrzejsza, że w samym roku 2016 oceniono rynek SEO na około 10 miliardów dolarów. Jest więc o co walczyć?

Google idzie na wojnę z pozycjonerami

Ciągła walka o pozycje stron w Google?

To, że walka nie ustaje i jest coraz bardziej zacięta może świadczyć sam fakt, że rocznie Google wprowadza przynajmniej dwie wielkie zmiany w algorytmie i tysiące innych, mniejszych poprawek. Wszystko po to, aby nie tyle utrudnić pozycjonowanie stron www przez firmy i osoby trzecie, ale aby zatrzymać jak największą część rynku dla siebie.

Nie jest w końcu tajemnicą, że SEO oraz pozycjonowanie powodują odpływ klientów od systemów reklamy Google czyli AdSense. Firmy i instytucje wolą często zapłacić mniej za działania SEO niż wykupować drogie i w częstych przypadkach mało efektywne reklamy bezpośrednio od wyszukiwarki.

Jak wybrać specjalistów SEO od pozycjonowania stron?

Z tym możemy mieć problem, ponieważ na rynku wyłania się duża ilość agencji reklamowych i marketingowych. Wiele z nich niby jest znana z tego, że skutecznie pozycjonują strony internetowe. Ale nie zawsze kryje się pod tym uczciwość. Często nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, aktualnej wiedzy na temat SEO bądź narzędzi do pozycjonowania.

W tym celu zanim podpiszemy umowę na usługę pozycjonowania, to powinniśmy dokładnie ocenić możliwości danego specjalisty SEO. Może być nim także Freelancer, który się w tym specjalizuje. Zobaczmy, jaką wyślę nam propozycję współpracy. Jaką wycenę za usługi pozycjonowania. I oceńmy od czego jest zależna u takiej osoby/firmy koszt pozycjonowania. Na koniec przekonajmy się, jak długi jest czas trwania umowy i czy możemy ją zerwać. Jeśli po takich ustaleniach widzimy, że mamy do czynienia z odpowiednią osobą/firmą, to szczególnie wtedy powinniśmy rozpocząć współpracę.

Właśnie do tego zachęcam swoich Klientów – właścicieli stron firmowych, lokalnych i krajowych. Gwarantuje im, że moje pozycjonowanie stron www to wysoka jakość, uczciwe warunki i atrakcyjna cena. Jeśli więc liczyć na coś takiego, to skontaktuj się ze mną, a przedstawię Ci wyjątkową ofertę na pozycjonowanie Twojej strony firmowej. Zapraszam!

Google idzie na wojnę z pozycjonerami?