Jak szybko wypromować Instagrama, Facebooka i inne Social Media

Często zależy nam na szybkich efektach. Gdy zakładamy własne konto Social Media bądź biznesowe, to zależy nam na tym, by w szybkim czasie uzyskało jak największą ilość followersów. I najlepiej, by byli to obserwujący spełniający nasze wytyczne, idealna grupa odbiorcza(ludzie w odpowiednim wieku, płci, z danego kraju itp.). Ale jak szybko wypromować Instagrama? Oto cenne wyjaśnienia!

Szybkie wypromowanie Instagrama jest możliwe. Ale tylko, gdy działamy fair!

Nie polega to na obserwowaniu coraz to nowych użytkowników, a później odobserwowaniu. Takie coś może tylko zdenerwować użytkowników, których niby zaczynamy obserwować, aby poznali naszego Instagrama i zaczęli go obserwować. Gdy jednak widzą, że z czasem przestajemy obserwować ich Insta, to nie są zachwyceni. O wiele lepiej, jeśli pójdziemy w innym kierunku. I nie polega on na wykupieniu sobie followersów, co również jest popularną strategią rozwoju. Natomiast nie przynosi ona dobrych efektów. Często nie są to followersi z Polski, a najczęściej z krajów wschodnich. Co więc zrobić, by szybko wypromować Instagrama i pozyskać followersów? Przekonaj się!

Jak szybko wypromować Instagrama krok po kroku?

Na początek należy dobrze ustawić swoje konto Instagram. W taki sposób, aby pojawiło się na nim ciekawe i dobrze widoczne zdjęcie profilowe. Może na przykład przedstawiać naszą twarz czy logo firmy. Kolejna krok, to opis naszego Instagrama. Warto przedstawić w nim najważniejsze informacje. Niech przedstawiają tematykę danego kanału i treści, które będą się w nim pojawiać. Można również zawrzeć tam pewien prezent(ebook, kurs itp.), który ma zachęcić odbiorców, aby trafili na daną stronę www / bloga i zapisali się na newsletter. Innym razem staramy się tam umieszczać informacje o aktualnej promocji dostępnej na nasze produkty.

Gdy posiadamy już zdjęcie profilowe i odpowiedni opis konta Instagram, to teraz warto zająć się pierwszymi zdjęciami. Niech będą to wysokiej jakości zdjęcia. A jeśli pojawia się na nich pewien tekst, jest to infografika czy inna forma przekazu, to warto, by zawsze był on dobrze widoczny. W tym celu można wykorzystać różne programy graficzne do przerabiania zdjęć. Jednym z nich jest Canva. Tak przygotowane konto Instagram można następnie skutecznie promować, jak?

Jak dalej szybko wypromować Instagrama?

Pomoże tutaj publikowanie regularnych postów, ze zdjęciami i filmami. Niech posiadają one również ciekawe opisy, bez błędów, z emotikonami. Dzięki temu będą żywe i wywołają większe wrażenie. Do każdego postu można dodać do 30 hashtagów. Warto więc przeanalizować, które hashtagi okażą się najlepsze do tematyki naszego Instagrama. Można w tym celu wykorzystać różne narzędzia online do wyszukiwania hashtagów na Insta. I unikajmy wtedy także hashtagów, które zostały zablokowane przez ten serwisy. Gdybyśmy je stosowali, to nasze posty mogłyby uzyskać małe zasięgi, a konto z czasem, nawet zostałoby zablokowane. Co jeszcze poza hashtagami?

Najlepiej jest połączyć swoje konto Facebook(Fanpage) z naszym Insta. Gdy wtedy będziemy coś publikować na Instagramie, to automatycznie pojawi się to na naszym Fanpage(zarówno Stories, jak i posty z Feeda). Ale wtedy dobrze, gdy w treści postów na Instagramie umieszczamy do 5 hashtagów. Natomiast pozostałe 25 hashtagów można umieścić w formie komentarza, który szybko publikujemy.

Na sam koniec można jeszcze pomyśleć o promocji naszego konta Instagram przez reklamę Facebook Ads. Można stworzyć ciekawe i dość tanie kampanie, które będą promowały nasze konto Instagram. Gdy uzyskają takie reklamy dobre zasięgi, to coraz nowe osoby będą trafiać na naszego Instagrama(i jeśli jest ciekawie prowadzony), to na pewno go zasubskrybują. I reklama w Google Ads może nam pomóc, natomiast wymaga ona znacznie więcej przygotować, aby okazała się skuteczna.

Jak szybko wypromować Instagrama? Dalej to tylko regularność, codzienność, w publikowaniu kolejnych Stories i postów na feedzie Instagrama. Gdy o to zadbamy, to sukces murowany. Powodzenia!

Jak szybko wypromować Instagrama w 2020 roku?
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?