Jak szybko wypromować się na Instagramie przez skuteczną reklamę

Instagram to serwis społecznościowy, w którym ma zamiar zyskać popularność coraz większe grono Influencerów. Chcą oni dzięki temu wypromować siebie, a następnie współpracować z markami/firmami i zarabiać na tym. Innym razem pewne firmy prowadzące konkretny biznes chcą być znane także na Instagramie. Jak wypromować się na Instagramie szybko? W tym wszystkim pomoże skuteczna reklama.

W promocji konta Instagram pomaga dobra reklama i marketing

Przekonaj się, jak można szybko przygotować taką reklamę i dzięki temu zwiększyć popularność każdego Instagrama. Dzięki temu nie musisz czekać kilku miesięcy, aby pozyskać do 10 tysięcy obserwujących bądź jeszcze więcej.

Reklama konta Instagram na Facebooku

W pierwszej kolejności warto przygotować skuteczną kampanię reklamową na Facebooku. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na zasięgi, które posiada i możliwość stworzenia reklamy dopasowanej do konkretnej grupy odbiorców. Dodatkowo Instagram jest własnością Facebooka. Dzięki temu reklamę można ustawić tak, by nie generowała nie wiadomo jakich kosztów, a okazała się naprawdę skuteczna.

Wystarczy posiadać konto Facebook i przejść do „Menadżera reklam”. Tam następnie tworzymy reklamę(wcześniej dokonujemy płatności, aby doładować budżet na reklamę). Tworząc reklamę ustalamy jej cel, na przykład „Rozpoznawalność marki”(może świetnie pasować, gdy chcemy po prostu, aby o naszym koncie Instagrama dowiedziało się jak najwięcej konkretnych odbiorców, wtedy część z nich zdecyduje się na subskrypcję).

Dalej w ustawieniach reklamy tworzymy grupę docelową. Zawężamy taką grupę, aż jej ilość będzie wynosić kilka bądź kilkanaście tysięcy(gdy więc widzimy jeszcze milionową grupę odbiorczą, to nie rozpoczynajmy kampanii, ponieważ nie okaże się ona w pełni skuteczna).

Po utworzeniu grupy docelowej wyznaczamy rodzaj naszej reklamy. I możemy tutaj wybrać promocję naszego pewnego postu, który już opublikowaliśmy na Instagramie. Dodatkowo ustalmy, aby nasze reklamy pojawiały się tylko w serwisie Instagram(nie będą wtedy wyświetlane na Facebooku). Jest także opcja stworzenia nowej reklamy, dodając pewne zdjęcia czy film, gdzie promujemy nasze konto Instagram i zachęcamy do obserwowania. Jeśli jeszcze organizujemy konkurs na naszym Instagramie i do niego puszczamy reklamę, to tym bardziej możemy liczyć na zwiększenie popularności i pozyskanie nowych followersów.

Reklama Instagrama przez Artykuły Sponsorowane

Poza reklamą czy konkursami, warto aby nasz Instagram zyskał na popularności w ramach zasad SEO. Polega to na tym, aby link do naszego Instagrama był coraz popularniejszy i pojawiał się w wielu miejscach w Internecie. Najlepiej na zaufanych i wiarygodnych stronach www, gdzie jest duży ruch użytkowników.

To jest możliwe, jeśli nasze konto Instagram przedstawimy w serwisach tematycznych przez artykuły sponsorowane. My posiadamy aż 315 takich serwisów tematycznych. W nich możemy wspomnieć o Państwa koncie Instagram i dać link do niego. To sprawi, że inni mogą się o nim dowiedzieć i dodatkowo to konto Instagram będzie coraz lepiej pozycjonowane w Google na ważne słowa kluczowe.

Mogą w tym pomóc także takie serwisy, jak Linkhouse czy Whitepress, w którym udaje się nam stworzyć artykuły sponsorowane o naszym koncie Instagram na różnych popularnych stronach www. Tam możemy dokładnie poznać ich statystyki i dzięki temu zdecydować, które publikacje przyniosą nam najlepszy rezultat. Tam jednak musimy być przygotowani na znacznie większe wydatki. Natomiast to nie oznacza, że się nie opłaca!

Życzymy powodzenia w wypromowaniu swojego konta Instagram. A gdyby potrzebowali Państwo wsparcia, to serdecznie zapraszamy do Kontaktu. Pomożemy w promocji konta Instagram czy każdej strony www, bloga bądź sklepu internetowego(przez nasze artykuły sponsorowane).

Jak szybko wypromować się na Instagramie przez skuteczną reklamę?
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?