Marketing firmy online czyli jak skutecznie promować biznes w Internecie
Marketing firmy wymaga promocji w Internecie

Wpisujesz frazę w wyszukiwarce Google i nagle pojawia się rzadko spotykany komunikat o tym, iż wyszukiwana fraza nie istnieje i możliwe, że się pomyliłeś. Chciałbyś aby właśnie taki wynik otrzymały osoby szukające Twojej firmy? Na pewno nie. Dlatego żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na zlekceważenie obecności swojej marki w internecie.

To co warto uświadomić sobie już na starcie to fakt, że marketing internetowy nie jest stworzony tylko dla największych marek na rynku.

Marketing firmy dla wszystkich

Badania pokazują, że praktycznie każdą firmę da się wypromować z wykorzystaniem sieci – potrzebna jest tylko cierpliwość, wiedza i porządny research. Każda osoba, która próbowała rozkręcić działalność w sieci na pewno przekonała się o tym, że nie jest to proste zadanie. Proste wcale nie znaczy jednak niemożliwe.

Kluczowe znaczenie dla sukcesu kampanii w Internecie jest poznanie swojej grupy docelowej czyli tzw. targetu.

Określa się go na podstawie ustalonych profili potencjalnych klientów, w oparciu o ich płeć, wiek, zainteresowania czy styl życia. Dzięki tym danym można stworzyć profesjonalną stronę internetową dostosowaną do potrzeb i preferencji klientów, a następnie rozpocząć swoje pierwsze kampanie marketingowe w sieci.

Pierwszy marketing firmy w Internecie

Do działań promocyjnych można wykorzystać e-mail marketing, witrynę internetową przedsiębiorstwa lub na przykład Fanpage na portalu społecznościowym.

  • Pozycjonowanie strony www – podejmowanie różnych działań SEO(link building czyli promowanie danej strony na innych stronach www, budowanie zaplecza – gdzie tworzone są teksty zapleczowe na temat danej strony wraz z linkiem do niej, prowadzenie bloga i audyt strony + jej aktualizacja)
  • Promocja firmy i strony firmowej przez Artykuły sponsorowane – ponad 315 serwisów tematycznych, o wysokich wskaźnikach i ruchu organicznym, na których to może pojawić się artykuł promujący Państwa stronę www. Artykuł o długości 2000 znaków lub 4000 znakó, wraz z odpowiednimi słowami kluczowymi i linkiem do danej strony internetowej. To aktualnie jedna z najbardziej skutecznych metod pozycjonowania!
  • Promocja Fanpage firmowego – firma musi zaistnieć także na Facebooku, a pomaga w tym stworzenie Fanpage. Warto nie tylko utworzyć coś takiego, ale co miesiąc pozyskiwać nowych obserwujących. Niech będą to potencjalni Klienci, którzy będą również dalej promować nasz Fanpage wobec swoich znajomych na Facebooku. My dbając o pozycjonowanie stron naszych Klientów gwarantujemy co miesiąc pozyskanie minimum 100 nowych fanów(a gdy Klient ma specjalne oczekiwania, to możemy również tutaj zwiększyć ilość pozyskiwanych fanów).

Na koniec warto wspomnieć, że naśladowanie konkurencji nie jest dobrym pomysłem. W sieci wszystko szybko wypływa na wierzch i można w ten sposób bardziej zaszkodzić swojej marce. Kampanie reklamowe to element tożsamości firmy, a sposób w jaki kontaktujemy się z nabywcami decyduje o powodzeniu naszego biznesu.

Zachęcamy więc Państwa, by wykorzystać marketing firmy online i dzięki temu skutecznie promować swój biznes. Samodzielnie, jeśli mają Państwo czas i odpowiednie narzędzia. Bądź zlecając to nam!

Marketing firmy online czyli jak skutecznie promować biznes w Internecie?