Ile zapłacimy za Copywriting? Jaką cenę za 1000 znaków ze spacjami bądź bez? Wszystko zależy od Copywritera i rodzajów tekstów, które jest w stanie nam zapewnić. Znajdziemy Copywriterów, którzy są w stanie zaoferować za 1000 znaków 100, 200 czy nawet 500 zł, natomiast i takich, którzy zaoferuję 10 zł za 1000 znaków bądź jeszcze mniej.

Czy powinniśmy zawsze kierować się ceną podczas wyszukiwania Copywritera? Oczywiści, że nie. Przecież często wraz z ceną idzie jakość. Gdy zamierzamy więc nawiązać kontakt z dobrym Copywriterem, na którym zawsze warto polegać, to tutaj powinniśmy przyjrzeć się jego osobie dokładniej. Dzięki temu lepiej ocenimy czy warto.

Jaka stawka copywritera za 1000 znaków?

jaka stawka copywritera za 1000 znaków

Jeśli przyjmiemy, że Copywriter chciałby zarobić każdego miesiąca 4000 zł netto. Należy wtedy tą sumę podzielić na 22 dni robocze, które najczęściej występują każdego miesiąca. Z tego wychodzi nam suma 181,81 zł. To dzienne wynagrodzenie Copywritera. Należy do tego jeszcze doliczyć inne koszty – przyjmijmy, że rozlicza się na podstawie umów o dzieło i płaci 18% podatku, biorąc pod uwagę 50% kosztów uzyskania przychodu. Z tego względu dzienne wynagrodzenie Copywritera wzrasta do sumy 198,18 zł. Jeśli chce samodzielnie opłacać ubezpieczenie zdrowotne NFZ, to miesięcznie płaci 350 zł. Należy więc policzyć tak: 198,18 + 15,91 = 214,09 zł.

Copywriter prowadzący działalność gospodarczą z dużym ZUS-em, posiada jeszcze wyższe dzienne wynagrodzenie (ze względu na ZUS 12000 zł) – 252,72 zł. Ale to suma netto bez odliczenia podatku VAT. Coraz częściej Copywriter z własną firmą płaci 18% podatku dochodowego, przez co jego dzienne wynagrodzenie wzrasta do 298,20 zł.

Czy to wszystkie koszty Copywritera? Nie, ponieważ należy doliczyć utrzymanie strony, domeny, wirtualnego biura, usługi biura rachunkowego, pozycjonowania, reklamy online i wielu innych (komputer, prąd, itp.).

Stawka Copywritera za 1 godzinę pracy

Pomijając już inne koszty obliczmy, ile Copywriter powinien zarobić przez 1 godzinę. Wiemy, ile już powinien zarobić przez 1 dzień pracy w miesiącu (298,20). Ale nie należy oceniać, że Copywriter będzie pracował codziennie przez 8 godzin, tworząc różnorodne teksty. Oceńmy więc, że poświęca na pracę 6 godzin. Pozostały czas pracy poświęca przecież na research (wyszukiwanie informacji), czytanie, rozwój.

  • Copywriter z własną firmą – gdy podzielimy stawkę dzienną 292,20 zł / 5 godzin = stawka godzinna 59,64 zł.
  • Copywriter na umowie o dzieło – dzielimy stawkę dzienną 214,09 zł / 5 godzin = stawka godzinna 42,82 zł.

Skąd powstaje stawka Copywritera za 1000 znaków?

Przypuśćmy, że Copywriter otrzymuje zlecenie na napisanie 3 teksty blogowe po 3000 znaków ze spacjami (zzs). W ramach realizacji tego zlecenia musi zrobić research, czytać i uporządkować wstępny projekt tekstów. Część wiedzy może czerpać z własnego doświadczenia. Zrealizowanie takiego zlecenia może mu zająć nawet 3 godziny. Powinien więc otrzymać za nie:

  • Copywriter z firmą – 169,92 zł
  • Copywriter freelancer – 128,46 zł

Ile taki Copywriting wychodzi za 1000 znaków? od 14,27 zł do 18,88 zł bądź więcej.

Tani Copywriter – czy warto?

tani copywriter czy warto

Widzisz takie stawki za pracę Copywritera i jesteś przerażony? Chcesz jak najszybciej znaleźć najtańszego? To nie byłoby dobre rozwiązanie. Pomyśl. Taki tani Copywriter pracowałby nad twoim tekstem bardzo szybko, nie dbając o jakość, lecz tylko skupiając się na natłuczeniu odpowiedniej ilości znaków. Nie spodziewaj się, że jego teksty będą warte czytania.

A przecież takie teksty mają często wpływ na to, jak będzie odbierana nasza oferta, strona czy działalność gospodarcza. Tym bardziej powinniśmy powierzyć ich przygotowanie wyjątkowej osobie.

Copywriting cena za 1000 znaków – wnioski

Stawka dobrego Copywritera jest wysoka. Ale to nie znaczy, że za wysoka. Pamiętajmy, że pod tą stawką kryją się różnorodne koszty, czyli tak zwany rachunek ekonomiczny.

Nie patrzmy więc na godzinną stawkę Copywritera ze ździwieniem, ponieważ jego dniówka, godzinna stawka czy cena za 1000 znaków po prostu nie może być niższa.

Potrzebne Państwu teksty?! Proszę poznać mój Copywriting – cena za 1000 znaków!

Copywriting cena za 1000 znaków tekstów i artykułów od CopywriterExpert