Jak pozycjonować stronę, bloga, sklep, YouTube, Instagram i Fanpage
Jak pozycjonować samemu?

Wielu z nas jest właścicielami pewnych stron firmowych, serwisów internetowych, blogów. A innym razem posiadamy pewien kanał Social Media(np. Instagram, YouTube, Fanpage). Zależy nam na tym, aby były one popularne w Internecie. Uzyskiwały wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. A dzięki czemu będzie to możliwe? Jak pozycjonować taką stronę www czy poszczególny kanał Social Media tłumaczymy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem!

Jak pozycjonować każdego dnia?

Pozycjonowanie strony www i bloga czy sklepu online wymaga regularności. Codziennie można już podejmować pewne działania, które sprawią, że już niedługo na tych stronach internetowych pojawi się większy ruch. Co to za działania SEO?

Codziennie można stworzyć 1 artykuł, który umieścimy w naszej stronie www. Będzie dotyczył pewnego produktu, usługi, a innym razem stanowi rozwiązanie pewnych problemów, z którymi spotykają się Internauci. Pomocne jest w tym narzędzie Ubersuggest i Google Keyword Planner. Za ich pomocą udaje się nam wyszukać nowe słowa kluczowe, które są wpisywane przez Internautów do wyszukiwarki Google. My znajdziemy te, które pasują do naszej strony. W tamtym miejscu łatwo jest również porównać naszą konkurencję i dzięki niej wyciągnąć wiele wniosków. Warto to uczynić!

Poza Contentem, musimy jeszcze zadbać o optymalizację naszych stron www. Tak, by były one szybkie, ładowały się w przeciągu kilku sekund. Na przykład 1.5 sekundy na komputerze, a maksymalnie do 2 sekund na urządzeniach mobilnych. Sprawdźmy więc możliwości naszej strony www w narzędziu PageSpeed Insight. Jest ono w pełni darmowe i dodatkowo ukazuje nam, jak krok po kroku możemy lepiej zoptymalizować naszą witrynę.

Te wyżej opisane działania można realizować także na naszych kanałach Social Media. Liczą się unikalne, regularne i dobrze przemyślane posty na Instagramie, nowe filmy na kanale YouTube czy również dobre wpisy na Fanpage(+ webinary, filmy itp.). To wszystko wpływa pozytywnie na pozycjonowanie. Ale to nie jedyne rozwiązania, które warto stosować.

Jak pozycjonować przez Linkowanie?

Każda strona www i kanał Social Media potrzebuje skutecznego linkowania. Tak, by link do naszej strony czy kanału Social Media pojawił się na innych stronach internetowych. Najlepiej w pasujących do siebie pod względem tematycznych. Na silnych i dość popularnych stronach www, które są pozytywnie ocenione przez Google.

Jak jednak wyszukać takie miejsca? Silne linkowanie to już kanał Social Media. Tam możemy dzielić się informacjami o naszych stronach czy kanałach Social Media. Jest opcja dołączenia do pewnych grup, gdzie również warto ukazać innym, czym się zajmujemy.

To nie wszystko, ponieważ dużą moc SEO zapewniają Artykuły Sponsorowane. Na ich stosowanie decydują się osoby, które chcą jak najszybciej liczyć na dobre wyniki i zależy im na tym, aby dobra pozycja ich strony utrzymywała się przez długi czas.

To tylko kilka wskazówek, jak pozycjonować samemu stronę www, bloga, sklep internetowy czy pewne kanały Social Media. Wykorzystaj to u siebie bądź zleć to nam. Zapraszamy!

Jak pozycjonować stronę, bloga, sklep, YouTube, Instagram i Fanpage?