Fanpage CopywriterExpert jest regularnie promowany i pozycjonowany!

Fanpage to inaczej strona firmowa bądź strona artysty czy organizacji na Facebooku. Prowadzenie takiego Fanpage jest w stanie przynieść wiele wspaniałych korzyści. Udaje się dotrzeć do potencjalnych Klientów, społeczności, na Facebooku. Jest możliwość budowania pewnej marki na FB. Aby to było możliwe, wcześniej należy założyć taki Fanpage. A następnie go skutecznie rozwijać. Jak promować Fanpage za darmo i dbać o jego skuteczne pozycjonowanie. Poniżej kilka wskazówek, które stosujemy na co dzień!

Promowanie i pozycjonowanie Fanpage to podstawa zwiększenia liczby fanów i ich aktywności.

Jak promować Fanpage za darmo – wskazówki:

  1. Ustal cel swojego Fanpage – zastanów więc, jaki jest główny cel Twojego Fanpage i dlaczego inni mieliby chcieć go obserwować. Muszą na tym w pewien sposób korzystać.
  2. Ustal ciekawy tytuł Fanpage – niech będzie powiązany z nazwą Twojej firmy, jej marką, branżą, produktami czy usługami, które zapewniasz bądź z Tobą.
  3. Przygotuj ciekawe zdjęcie w tle – pomoże Ci w tym darmowy program CANVA. Gdy zalogujesz się do niego, to wystarczy w pole wyszukiwarki wpisać fanpage czy facebook. I tam otrzymujesz projekt przygotowania zdjęcia w tle już o odpowiednich rozmiarach. Te właściwe rozmiary zdjęcia w tle na Facebooku to aktualnie 851 x 315. Choć wymiary rekomendowane przez nas to 1025×390 px. Maksymalny rozmiar 100 kb.
  4. Przygotuj ciekawe zdjęcie profilowe – idealne wymiary polecane przez Facebook to 168×168 px. Wymiary rekomendowane przez nas to 320×320 px.
  5. Zaplanuj wpisy w każdym tygodniu – zastanów się, jakimi wpisami na tym Fanpage będziesz dzielił się w poszczególne dni tygodnia. Najlepiej być aktywnym przez cały czas. Dobrze, gdy każdego dnia pozostawimy 1 wpis. A jeśli to dla nas za często, to zaplanujmy w ciągu 1 tygodnia pozostawić przynajmniej 3 wpisy w różne dni(np. poniedziałek, czwartek, sobota). Niech w te różne dni pojawią się innego rodzaju wpisy(np. reklamowe, tematyczne, informacyjne, ciekawostki, motywacyjne itp.). To coś sprawi, że inni polubią nasz Fanpage i chętnie będą go obserwować, a zarazem dalej polecać. Do automatyzacji takich wpisów, by przygotować je w ciągu 1-2 dni, a później same się publikują, pomoże Ci taki program, jak LATER.
  6. Połącz Fanpage z Instagramem – użytkownikom Instagrama łatwiej będzie dowiedzieć się, że posiadasz swój Fanpage i go także warto jest obserwować. Dodatkowo możesz na Instagramie również dać krótkie info o nowych wpisach, które publikujesz na Fanpage!
  7. Promuj Fanpage na blogu oraz w innych Social Media – na blogu możesz umieścić specjalny widget ukazujący dany Fanpage i możliwość jego obserwowania. Na koncie YouTube jest możliwość w opisie każdego filmu przedstawiać linki do naszych innych mediów społecznościowych, w tym do Fanpage.
  8. Zachowuj aktywność na Facebooku – dołącz jako Fanpage do pewnych grup tematycznych, w których to możesz się udzielać. I dzięki temu inni zostaną zachęceni, by poznać Twój Fanpage i go obserwować. Budowanie pozycji eksperta naprawdę pomaga!
  9. Promuj Fanpage przez reklamy sponsorowane – duże możliwości zapewniają reklamy Google Ads czy FB Ads. Natomiast skuteczne przygotowanie takiej kampanii sponsorowanej wymaga pewnego doświadczenia. My w tym celu przeszliśmy odpowiednie kursy na ten temat. I dlatego aktualnie udaje się nam wysilać w tym kierunku. Pewne kursy o przygotowaniu takich reklam można odnaleźć na Udemy.
  10. Zbuduj sklep na Fanpage – tworząc sklep na Fanpage masz możliwość promowania w nim konkretnych produktów czy usług. Inni będą zachęceni, aby poznać asortyment takiego sklepu i z niego skorzystać.

Tak wiele sposobów na to, jak promować Fanpage za darmo. Wykorzystujemy je dbając o promocję firm i biznesów naszych Klientów w Internecie. Gdy posiadają oni stronę firmową, to regularnie promujemy ją również na Facebooku poprzez ich coraz popularniejszy Fanpage.

Jeśli nie mają Państwo czasu na promocję i pozycjonowanie strony www oraz Fanpage’a to zachęcamy do Kontaktu. Chętnie pomożemy!

Jak promować i pozycjonować Fanpage na Facebooku za darmo?
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?