Zasady SEO 2020 przy Tworzeniu stron www i ich Pozycjonowaniu
Zasady SEO w roku 2020 i później

W dobie internetu i mediów społecznościowych coraz to więcej ludzi decyduje się na prowadzenie blogów czy stron internetowych. Tworzenie wpisów, wbrew pozorom może okazać się wyzwaniem dla początkującego twórcy, bowiem ważne jest, aby treść była jak najbardziej wartościowa zarówno dla algorytmów wyszukiwarek, jak i dla czytelnika.

Obecnie takie wyszukiwarki są w stanie automatycznie stwierdzić, która z wyszukanych stron posiada bardziej trafną i przyjazną dla przeglądającego treść, dzięki czemu takie strony są wyświetlane jako pierwsze w liście wyszukiwań.

Jak zatem stworzyć stronę, aby była jak najwyżej pozycjonowana? Jak stworzyć tekst SEO? Pomogą nam w tym aktualne Zasady SEO!

Zasady SEO 2020:

1. Tworząc stronę, najpierw musimy przemyśleć, co ma ona przedstawiać. Musimy bowiem dobrać odpowiedni tytuł, ogólnie opisujący co chcemy przedstawić. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż tytuły niepowiązane z treścią (czyli wprowadzające w błąd) są szczególnie niemile widziane przez czytelników i wyszukiwarki.

Tytuł powinien być prosty, ale ciekawy, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnego odwiedzającego. W tym etapie musimy też wybrać 3-4 frazy kluczowe, które będziemy wplatać w różnych miejscach w tekście, pamiętając jednak, by nie powtarzać ich zbyt często, gdyż jest to nieczytelne dla użytkownika. Frazy te muszą nawiązywać do całego artykułu i jego treści. Aby tekst SEO był lepiej pozycjonowany, warto spojrzeć na proponowane słowa kluczowe np. w aplikacji Google Adwords. Można też zapoznać się z często wyszukiwanymi frazami w aplikacji Google Trends – mogą one być inspiracją na nagłówki w artykule. Inne pomocne narzędzie, darmowe, to Ubersuggest.

2. Treść strony powinna być przede wszystkim autorska, ponieważ wyszukiwarki pomijają strony, których treść została skopiowana z innych. Można oczywiście się wzorować, ale w żadnym wypadku nie wolno kopiować. Tekst powinien wyczerpywać temat i jak najobszerniej opisywać wybrany temat, pamiętając jednak, że nie wolno powielać tych samych informacji w tekście.

3. Tekst SEO powinien być odpowiednio sformatowany: należy unikać długich ścian tekstu i dzielić go na akapity, stosując intuicyjne nagłówki. Należy pamiętać, że musi być zachowana hierarchia nagłówków, czyli po musi wystąpić, po musi być itd. Aby tekst był lepiej odbierany, należy oczywiście przestrzegać zasad ortografii i gramatyki, dlatego warto przejrzeć treść strony pod kątem błędów kilka razy po ukończeniu. Mile widziane przez czytelników jest też bogate słownictwo, dlatego staraj się używać synonimów.

4. Do strony można też dołączyć grafikę nawiązującą do tematu, jeżeli takiej nie posiadasz, wystarczy wpisać „stock images”, a na pewno coś znajdziesz, pamiętaj jednak, aby dodanym grafikom dodać atrybut „alt” – wyszukiwarki biorą to też pod uwagę. Popularny stock zdjęć z darmowymi zdjęciami, które można wykorzystywać do publikacji komercyjnych i niekomercyjnych, to Pixabay czy Unsplash.

Już te 4 zasady SEO stosujemy, dbając o strony www naszych Klientów. I zapewniamy, że przynosi to odpowiednie efekty, co ukazujemy już na naszej stronie z ofertą na skuteczne pozycjonowanie. Strony www naszych Klientów, ich Fanpage i wizytówki Google Maps, znajdują się wysoko w Google na poszczególne słowa kluczowe. I Państwu również tego życzymy. A jeśli potrzebna jest pomoc, to zachęcamy do Kontaktu!

Zasady SEO 2020 przy Tworzeniu stron www i ich Pozycjonowaniu
Tagi:    
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?