Chcielibyśmy zawsze mieć do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami w swoim fachu. Powierzając im pewne zadania, mamy pewność, że zrealizują je tak, jak powinni. My później cieszymy się z efektów ich pracy. Wystarczy przyjrzeć się usługom copywriterskim.

Przecież one później decydują o tym, jak skuteczna okazuje się oferta handlowa, teksty reklamowe, artykuły na blogu i inne treści kierowane do Klientów bądź czytelników. Zapewne klient zamawiający takie teksty chciałby mieć pewność, że będą one dostosowane do grupy odbiorczej i wysokiej jakości. Kiedy jednak jest taka pewność?

Wybór Copywritera to podstawa

wybór copywritera i usług copywriterskich

Aktualnie na rynku internetowym występuje wielu tak zwanych „copywriterów”. Natomiast nie posiadają oni doświadczenia, zaczynają od 0. Nie chcę ich oceniać, przecież każdy z nas zaczynał od takiego miejsca. Natomiast wielu takich Copywriterów mimo słabego doświadczenia przedstawia się jako bardzo doświadczony Copywriter. Nie mają bogatego portfolio, pozytywnych opinii klientów, bogatego bloga. A mimo wszystko chcieliby realizować różne teksty, mimo że nie wiedzą dokładnie, jak to uczynić. Działają po omacku i przez to realizują teksty, które często nie są miło odbierane przez Klientów.

W tym celu warto skupić się na wyszukaniu odpowiedniego Copywritera 🙂

Można to uczynić, zwracając uwagę na portfolio takiego Copywritera, jego przykładowe artykuły na blogu. Możliwe, że posiada pewne profile społecznościowe, na FB, YouTube, LinkedIn. W takich miejscach powinniśmy sprawdzić Copywritera. Jeśli przekonamy się do niego, to właśnie wtedy podejmijmy z nim współpracę. Mamy większą pewność, że dobrze trafiliśmy. Oczywiście możemy przez to więcej zapłacić za pewne usługi copywriterskie. Ale na pewno warto. Więcej o tym wyjaśniałem w artykule „Copywriting cena za 1000 znaków„.

Copywriting usługi – jakie?

jakie usługi copywriting dostarcza copywriter

Już wybraliśmy 1 bądź kilku Copywriterów, z którymi chcielibyśmy podjąć współpracę. Na początek warto poznać ich ofertę. Możliwe, że specjalizują się w ograniczonej ilości tekstów. Oznacza to, że nie tworzą wszystkich tekstów. Czy to źle? Nie. Przecież są specjalistami w pewnych rodzajach tekstów. I mamy wtedy pewność, że wykonają je naprawdę dobrze.

Popularne usługi copywritera:

  • teksty seo – trafiają one do zaplecza seo i mają przyczynić się do pozycjonowania pewnych stron www. Posiadają wartościową i unikalną treść, merytoryczną. Co ważne, są jeszcze dobrze formatowane, czyli bogate w nagłówki, punktowanie i numerację plus zdjęcia.
  • teksty na strony www – krótkie teksty umieszczone na stronach landing page i stronach firmowych. Mają zachęcić użytkownika do pozostania na stronie i zapoznania się z ofertą bądź do skorzystania z niej.
  • teksty na ofertę handlową – mają przedstawiać daną firmę i jej ofertę w jak najlepszy sposób. Zawsze są dostosowane do grupy odbiorczej.
  • artykuły na bloga – teksty o określonej tematyce, pasujące do czytelników. Posiadają wartościową treść i są sformatowane, bogate w źródła, dodatkowe narzędzia. Czasami są to teksty poradnikowe i eksperckie.

Takie usługi dostarczają różne firmy copywriterskie. Oceńmy, z którą warto współpracować. Oczywiście zapraszam do siebie 🙂

 

Copywriting usługi czyli teksty Copywritera od podstaw w CopywriterExpert