Prowadzenie bloga Cennik i dlaczego warto prowadzić bloga

Cennik za prowadzenie bloga ustalamy na podstawie różnych czynników. Przede wszystkim wszystko zależy od ilości artykułów, które mają być przygotowane w ciągu 1 miesiąca. Zazwyczaj Klienci decydują się na 2, 4 bądź 8 artykułów. Na cenę takiego prowadzenia bloga wpływa również długość takich tekstów i ich specjalizacja(im trudniejsza, tym cena wyższa). Mała ilość Klientów decyduje się u nas na samą usługę prowadzenia bloga. Najczęściej wybierają po prostu jedną z naszych opcji Pozycjonowania stron www(są 2). W tą usługę pozycjonowania jest również wliczone prowadzenie bloga.

Bez względu na to czy z nami współpracujesz czy nie, musisz zadbać o prowadzenie bloga, gdy posiadasz stronę firmową czy sklep internetowy.

Prowadzenie bloga = skuteczne Pozycjonowanie

Prowadzenie bloga polega na tworzeniu unikalnych i ciekawych artykułów, które następnie trafiają do konkretnej grupy odbiorców(możliwe, że do naszych potencjalnych Klientów). Ale to nie wszystko. Takie artykuły tworzy się w ten sposób, aby w swojej treści posiadały również najważniejsze słowa/frazy kluczowe, na które pozycjonujemy swoją stronę www.

Powiedzmy, że posiadamy firmę budowlaną w miejscowości Wejherowo. Przekonaliśmy się(za pomocą pewnych narzędzi Google), że użytkownicy wyszukując firmy budowlanej w tych okolicach, wpisują do wyszukiwarki takie słowa/frazy kluczowe, jak: „firma budowlana wejherowo”, „firma budowlana gdynia” itp. I właśnie takie frazy kluczowe czasami będziemy starali się naturalnie wpleść w treść artykułów, które będą pojawiać się na blogu. Mogą być one widoczne również w pozycji przeznaczonej na tak zwane „Tagi”(również pod tym artykułem widzisz takie tagi). Możesz to zauważyć także na przykładzie tego artykułu, w którym czasami pojawia się hasło „prowadzenie bloga”, na które pozycjonujemy ten artykuł w Google.

Im więcej takich unikalnych artykułów z dobrymi dla naszej strony www słowami kluczowymi, tym Google znacznie lepiej oceni naszą stronę główną. Będzie ona bardziej widoczna w Google i częściej wyświetlana.

Jak prowadzić bloga w 2020 roku?

prowadzenie bloga cennik - jak go prowadzić w 2020 roku

Prowadzenie bloga nie jest trudne. Wystarczy zacząć. A o czym pisać? Najpierw zastanów się nad tym, jakie pytania mogliby mieć Klienci na temat Twoich produktów/usług? I stwórz na tej bazie już pierwsze artykuły, niech będą bogate w dobrej jakości zdjęcia, a nawet w film z kanału YouTube.

Blog może być utworzony w technologii WordPress, wtedy łatwo nim zarządzać(bądź za pomocą innych możliwości). My najczęściej obsługujemy blogi oparte o WordPress. Wtedy też stosujemy tam wtyczkę Yoast SEO, która pomaga nam skutecznie ustawić dany artykuł tak, aby spełniał aktualne zasady SEO i był lepiej widoczny w Internecie.

Jeśli więc przekonaliśmy Cię, że prowadzenie bloga, to dobry kierunek, aby promować swój biznes, to super. Właśnie na tym nam zależało. A gdybyś potrzebował pomocy w tym kierunku, to daj nam znać!

Prowadzenie bloga Cennik i dlaczego warto prowadzić bloga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.