Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w 2020 roku? 5 sposobów!

Aktualnie większość przedsiębiorców posiada pewne strony internetowe bądź sklepy online. Również freelancerzy posiadają własne strony firmowe, które przedstawiają ich portfolio. Każdemu zależy na tym, aby jego strona internetowa uzyskiwała wysoką pozycję w wyszukiwarce Google oraz w Social Media. Jak więc zacząć skutecznie pozycjonować strony internetowe w 2020 roku i następnych latach? O czym należy szczególnie pamiętać?

Poznaj poniżej 5 metod na skuteczne pozycjonowanie stron www. I wykorzystaj je u siebie, a efekty na pewno zauważysz!

Skuteczne pozycjonowanie stron – SEO

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - SEO

Każda strona internetowa powinna być dostosowana do wytycznych SEO. Co to oznacza? Otóż witryna powinna być pozbawiona błędów w kodzie, mieć unikalną i ciekawą treść bogatą w najważniejsze słowa kluczowe. Właśnie na takie słowa i frazy kluczowe zamierzamy następnie uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Na przykład sprawdziliśmy(w narzędziu Planner Słów Kluczowych), że fraza kluczowa „firma sprzątająca Warszawa” jest wyszukiwane kilkaset razy w ciągu miesiąca. Posiadamy firmę sprzątającą i odpowiednią stronę www, więc warto uzyskać jak najwyższą pozycję w Google na taką frazę kluczową. W tym celu taka fraza kluczowa powinna być właściwie wyeksponowana na naszej stronie internetowej(na stronie głównej, w nagłówkach H1, H2, H3 oraz w pozostałej treści). 

Do dostosowania treści witryny pod względem SEO(na stronach opartych o WordPress) można wykorzystać prostą w obsłudze wtyczkę Yoast SEO, która podpowiada nam krok po kroku, co jeszcze musimy ulepszyć na stronie głównej i wszystkich podstronach, aby były one lepiej widoczne w Google.

Skuteczne pozycjonowanie stron – Link building

By dana strona www była pozytywnie oceniona przez Google, to korzystnie, gdy jest polecona na innych stronach internetowych(najlepiej na tych wiarygodnych, które posiadają wysokie wskaźniki Ahrefs i inne). Jak więc zadbać o to, aby link naszej witryny pojawił się na innych stronach www. W tym celu możemy wykorzystać takie serwisy, jak Whitepress czy Linkhouse, które oferują nam ogromną bazę stron www. Właśnie tam, za odpowiednią opłatą, może pojawić się link DoFollow naszej strony www, na przykład w postaci artykułu sponsorowanego(który sami stworzymy bądź komuś to zlecimy). 

Jeśli pewne serwisy posiadają wysokie wskaźniki, są wyświetlane przez kilkaset tysięcy użytkowników bądź jeszcze więcej w ciągu miesiąca, to stworzenie tam artykułu sponsorowanego polecającego naszą stronę www, może przynieść nam wyjątkowe korzyści. Ruch na naszą stronę, a zarazem lepszą ocenę naszej strony. Wynika to z przygotowania artykułu, który także jest bogaty w najważniejsze słowa kluczowe, na które pozycjonujemy swoją stronę www. 

Możemy również poszukiwać blogerów i właścicieli serwisów, którzy oferują nam reklamę na swoich stronach www oraz w swoich kanałach Social Media. Dzięki nim również zdobywamy kolejny link zewnętrzny, który prowadzi do naszej strony www. Mogą w tym pomóc takie serwisy, jak LinkHouse czy WhitePress. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy blisko 315 serwisów tematycznych, na których to może pojawić artykuł sponsorowany na temat Państwa strony www z linkiem DoFollow.

Im więcej nasza strona internetowa posiada takich linków zewnętrznych, tym Google ocenia ją coraz lepiej. Takie linkowanie powinno trwać przez cały czas. Nigdy nie należy tego zaniedbać!

Skuteczne pozycjonowanie stron – Content is a King

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - Content is a King

Im więcej treści na naszej stronie www, tym lepiej. W tym celu warto pomyśleć o stworzeniu bloga, który znajduje się na podstronie. Na nim umieszczamy przynajmniej raz w tygodniu, a nawet i częściej, nowe artykuły.

To treści, które mają nawiązywać do głównej tematyki naszej strony www.

Najlepiej pod względem SEO, gdy naturalnie w takich artykułach wplatamy słowa kluczowe(w tytule, nagłówkach i treści). Prowadzimy taki blog samodzielnie bądź zlecamy to komuś innemu(np. Copywriterowi). 

Skuteczne pozycjonowanie stron – Promocja w Social Media

Warto, aby nasza strona była regularnie promowana również w mediach społecznościowych, jak: Instagram, Facebook, LinkedIn, YouTube itp. Jeśli więc jeszcze nie posiadam kont w takich kanałach Social Media, to jak najszybciej powinniśmy to nadrobić. Także w swoich osobistych kontach można w informacjach podać link do naszej strony. Regularnie dajemy tam także znać o naszej ofercie, usługach i produktach. Gdy coś publikujemy na naszym blogu, to również link do takiego artykułu i krótką informację na jego temat, można opublikować we wszystkich Social Media. Na stronach WordPress przydaje się w tym zakresie wtyczka JetPack. 

Na Facebooku warto stworzyć specjalną stronę firmową czyli tak zwany „Fanpage”. Tam będziemy mogli zbierać osoby zainteresowane naszą ofertą, z którymi zawsze mamy już kontakt. 

Skuteczne pozycjonowanie stron – Reklama

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - Reklama

Reklamy sponsorowane Google Ads i FB Ads pozwalają na dotarcie z ofertą do wybranej grupy docelowej. To potencjalni Klienci, którzy szczególnie mogą rozpocząć z nami współpracę. Prowadzenie takich kampanii reklamowych zawsze jest związane z ponoszeniem pewnych kosztów. Natomiast zawsze można ustalić budżet dostosowany do naszych aktualnych możliwości. Z czasem można go zwiększać. 

Warto, gdy samodzielnie będziemy nabierali coraz większej wprawy w prowadzeniu takich kampanii reklamowych. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić, możemy przejść kurs online na ten temat bądź zlecić to zadanie pewnym specjalistom. 

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych 2020

Gdy wykorzystamy powyższe wskazówki, to w roku 2020 oraz w następnych latach nasza strona www będzie uzyskiwać coraz lepsze wyniki. Wymaga to poświęcania czasu, sił i pieniędzy na pozycjonowanie. Ale pamiętajmy, że właśnie taki wysiłek pozwala nam pozyskiwać nowych Klientów i zwiększać swoje przychody. 

Nie wszyscy właściciele stron www dbają o te 5 elementów skutecznego pozycjonowania stron internetowych. Jeśli więc Ty o to zadbasz, to już pokonujesz sporą ilość swojej konkurencji. Powodzenia. A jeśli potrzebujesz wsparcia, to wykorzystaj naszą ofertę na „Skuteczne pozycjonowanie stron www„.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w 2020 roku? 5 sposobów!