Prowadzenie bloga to ważny krok. Jak go dobrze zacząć? W tym zakresie możliwe, że potrzebujemy odpowiednich wskazówek. Mamy mniejsze bądź większe obeznanie w Internetem. I przez to warto byłoby dowiedzieć się, jak krok po kroku założyć, a następnie prowadzić bloga. Przekonajmy się!

prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga – jak i gdzie go założyć?

W celu założenia bloga możemy wykorzystać darmowe platformy, jak WordPress.com czy Blogger.com. To wspaniałe rozwiązanie na sam początek, kiedy dopiero chcemy nabrać doświadczenia w kierunku prowadzenia bloga. Z czasem będziemy mogli przejść na własną domenę i bardziej profesjonalny wygląd bloga. Poniżej krótka instrukcja, jak wygląda założenie bloga na takich darmowych platformach. W trzecim filmiku przedstawiam, jak wygląda założenie bloga na własnej domenie, więc jeśli interesuje Was już ten krok, to również zapraszam!

Jak założyć bloga na Blogger.com:

Jak założyć bloga na WordPress.com:

Założenie bloga na własnej domenie

Prowadzenie bloga – cenne wskazówki

Kiedy już założyliśmy bloga na darmowej platformie bądź na własnej domenie, to warto pamiętać o kilku cennych wskazówkach. Dzięki nim nasz blog zyska na wartości i będzie po pewnym czasie o wiele lepiej widoczny w wyszukiwarce Google. Dzięki temu większa liczba czytelników pozytywnie odbierze nasz blog i treść, która się na nim znajduje. Co to za wskazówki?

Pamiętaj prowadząc bloga:

  1. Twórz treść do konkretnej grupy docelowej, a nigdy dla ogółu – ustal, kim są Twoi czytelnicy, jakie mają problemy, co ich interesuje, jak mógłbyś im pomóc, jakim językiem powinieneś się do nich zwracać.
  2. Zadbaj o ciekawy wygląd bloga – tutaj możesz wybrać ciekawy szablon bądź zlecić komuś przygotowanie takiego bloga, który będzie bardziej nowoczesny i spełniał wszelkie Twoje oczekiwania.
  3. Regularnie dodawaj nowe artykuły – dbaj o swoich czytelników, poprzez utrzymywanie z nimi stałego kontaktu. Bez tego szybko ich stracisz.
  4. Dbaj o zasady SEO – prowadzenie bloga polega również na poznawaniu zasad SEO związanych z pozycjonowaniem. Musisz wiedzieć, jak tworzyć artykuły na blogu, aby były dobrze odebrane przez Google.
  5. Pozyskaj nowych autorów na blogu – nie zawsze masz czas na utworzenie ciekawej treści na blogu bądź nie jesteś specjalistą w pewnej dziedzinie? Właśnie wtedy powinien nas zainteresować dobry copywriter, który zapewni nam ciekawe prowadzenie bloga.

 

Wiesz już w uproszczeniu, jak wygląda prowadzenie bloga. Chcesz to komuś zlecić?! 

Jeśli tak, to zapraszam do oferty Prowadzenie bloga bądź Kontaktu!

 

Prowadzenie bloga krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *