Prowadzenie bloga to ważny krok. Jak go dobrze zacząć? W tym zakresie możliwe, że potrzebujemy odpowiednich wskazówek. Mamy mniejsze bądź większe obeznanie w Internetem. I przez to warto byłoby dowiedzieć się, jak krok po kroku założyć, a następnie prowadzić bloga. Przekonajmy się!

prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga – jak i gdzie go założyć?

W celu założenia bloga możemy wykorzystać darmowe platformy, jak WordPress.com czy Blogger.com. To wspaniałe rozwiązanie na sam początek, kiedy dopiero chcemy nabrać doświadczenia w kierunku prowadzenia bloga. Z czasem będziemy mogli przejść na własną domenę i bardziej profesjonalny wygląd bloga. Poniżej krótka instrukcja, jak wygląda założenie bloga na takich darmowych platformach. W trzecim filmiku przedstawiam, jak wygląda założenie bloga na własnej domenie, więc jeśli interesuje Was już ten krok, to również zapraszam!

Jak założyć bloga na Blogger.com:

Jak założyć bloga na WordPress.com:

Założenie bloga na własnej domenie

Prowadzenie bloga – cenne wskazówki

Kiedy już założyliśmy bloga na darmowej platformie bądź na własnej domenie, to warto pamiętać o kilku cennych wskazówkach. Dzięki nim nasz blog zyska na wartości i będzie po pewnym czasie o wiele lepiej widoczny w wyszukiwarce Google. Dzięki temu większa liczba czytelników pozytywnie odbierze nasz blog i treść, która się na nim znajduje. Co to za wskazówki?

Pamiętaj prowadząc bloga:

  1. Twórz treść do konkretnej grupy docelowej, a nigdy dla ogółu – ustal, kim są Twoi czytelnicy, jakie mają problemy, co ich interesuje, jak mógłbyś im pomóc, jakim językiem powinieneś się do nich zwracać.
  2. Zadbaj o ciekawy wygląd bloga – tutaj możesz wybrać ciekawy szablon bądź zlecić komuś przygotowanie takiego bloga, który będzie bardziej nowoczesny i spełniał wszelkie Twoje oczekiwania.
  3. Regularnie dodawaj nowe artykuły – dbaj o swoich czytelników, poprzez utrzymywanie z nimi stałego kontaktu. Bez tego szybko ich stracisz.
  4. Dbaj o zasady SEO – prowadzenie bloga polega również na poznawaniu zasad SEO związanych z pozycjonowaniem. Musisz wiedzieć, jak tworzyć artykuły na blogu, aby były dobrze odebrane przez Google.
  5. Pozyskaj nowych autorów na blogu – nie zawsze masz czas na utworzenie ciekawej treści na blogu bądź nie jesteś specjalistą w pewnej dziedzinie? Właśnie wtedy powinien nas zainteresować dobry copywriter, który zapewni nam ciekawe prowadzenie bloga.

 

Wiesz już w uproszczeniu, jak wygląda prowadzenie bloga. Chcesz to komuś zlecić?! 

Jeśli tak, to zapraszam do oferty Prowadzenie bloga bądź Kontaktu!

 

Prowadzenie bloga krok po kroku może przynieść sukces w Internecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.