Copywriting i SEO - wyjaśniamy popularne pojęcia i definicje

Copywriting i usługi SEO to 2 główne człony naszej działalności. Każdego dnia przygotowujemy pewne teksty dla klientów, jak i realizujemy różne działania związane z pozycjonowaniem stron WWW. Dodatkowo zapewniamy tworzenie stron WWW i przygotowanie loga czy kanałów social media. Dzięki temu znane są nam różne pojęcia i definicje na temat copywritingu i SEO, które nie koniecznie są dobrze znane czy rozumiane przez innych. W tym celu przedstawiamy poniżej prosty słownik na ten temat. Miłego czytania.

Pojęcia o copywritingu:

Copywriting

Copywriting polega na pisaniu tekstów i artykułów do publikacji oraz na tworzeniu różnorodnych, a zarazem skutecznych sloganów reklamowych. Copywriter pełni tutaj rolę artysty, biorącego udział w kreowaniu nowej reklamy bądź w ulepszeniu dawniejszej. W tym kierunku pisze broszury reklamowe, ulotki, teksty na strony internetowe, kreacje internetowe, scenariusze spotów radiowych czy telewizyjnych. Jego skuteczność polega na poznawaniu aktualnych potrzeb konsumentów, klientów, jak i ich zachowań. Dodatkowo cechuje go kreatywność, jak i wyjątkowa oryginalność.

Content marketing

To pewnego rodzaju marketing treści, który skupia się na utrzymywaniu dobrych relacji z odbiorcami reklamy internetowej. Specjalnie dla nich publikuje się atrakcyjne i przydatne treści, czyli: artykuły, poradniki, raporty, webinaria, video, podcasty. Firmy dzięki temu dostarczają swoim klientom wiarygodnych, jak i pożądanych informacji, które są związane z ich branżą.

Copywriting SEO

Pojęcie zaczerpnięte z języka angielskiego – Search Engine Optimalization. Oznacza podjęcie wszelkich starań związanych z dostosowaniem stron internetowych do ich odpowiedniego wyświetlania się w wyszukiwarkach, np. Google. Seo sprawia, że strona jest skutecznie pozycjonowana na wybrane słowa i frazy kluczowe. Jeśli więc sprzedajesz pewne usługi bądź produkty, to wczuwasz się w położenie swojego Klienta. Oceniasz, na podstawie jakich wyrażeń będzie szukał Twojej oferty. Konkurencja jest wysoka, więc tylko dobrze pozycjonowane strony internetowe będą pojawiały się na wybrane przez Klienta frazy kluczowe. W Seo Copywritingu pojawiają się teksty, artykuły, które są przyjazne dla wyszukiwarek internetowych, jak i dla klientów. Należy więc zadbać o ich odpowiednią długośćfrazy kluczowepoprawność merytoryczną, jak i wyeliminować wszelkie błędy ortograficzne i stylistyczne. Tylko taka treść sprawi, że Twoja strona internetowa pojawi się na pierwszych wynikach wyszukiwania w Google.

Artykuły / Teksty SEO

Pełnią rolę użytecznej treści, w której widać zastosowanie odpowiednich dla pozycjonowania fraz kluczowych. Ich redagowanie skupia się więc na pozycjonowaniu stron internetowych, czyli na tak zwanym SEO.

Opisy Produktów

Stanowią ważny opis produktów pojawiających się w sklepach internetowych. Osiągnięcie lepszej pozycji w wyszukiwarkach staje się możliwe tylko dzięki zastosowaniu oryginalnych i sprzedających się opisów produktów. Właściciele sklepów internetowych odchodzą już od stosowania takich samych opisów dostarczanych przez producentów. Również inni sprzedawcy z nich korzystają. A Google i inne wyszukiwarki internetowe negatywnie spoglądają na strony internetowe, w których pojawia się kopiowana treść. W tym celu Copywriter zapewnia nam unikalne opisy produktów, które są jeszcze zoptymalizowane pod SEO i skutecznie oddziałują na klientów, zachęcając ich do zakupu.

Poradniki

To zbiór pewnych rad i wskazówek, które dotyczą wybranego zagadnienia. Poradniki są w pełni poprawne merytorycznie i rzetelne. Najczęściej wyróżnia się poradniki z takich działów tematycznych, jak: marketing, informatyka, pozycjonowanie, biznes, inwestycje, języki obce, gotowanie i jedzenie, podróże, sport, uroda, sztuka i rozrywka, rodzina, muzyka, technologie oraz wiele innych.

Teksty / Artykuły do katalogów

Są to teksty opisujące wybraną firmę lub konkretną stronę internetową. Pojawiają się w nim tyko wiarygodne i rzetelne informacje, więc nie można bazować tylko na słowach kluczowych. Mają one stanowić jedynie wypełnienie opisu firmy bądź strony internetowej, jej oferty, produktów bądź usług. Zazwyczaj ich długość waha się od 350 do 600 znaków ze spacjami, choć coraz częściej pojawiają się wysokiej jakości katalogi, które wymagają tekstów o długości minimum 800 bądź 1000 znaków ze spacjami. Jest jeszcze możliwość umieszczenia w nich kilku dodatkowych linków, najczęściej od 1 do 3. Ich długość maksymalna wynosi nawet do 2000 znaków, co pozwala na stworzenie jeszcze skuteczniejszych tekstów do katalogów, które są pozytywnie odbierane przez Google.

Teksty zapleczowe

Są to teksty, w których spotykamy się już z wartością merytoryczną, którą można opisać na wiele sposobów. Nie pisze się ich w 1 os. liczby pojedynczej, lecz zawsze bezosobowo i obiektywnie. Stanowią więc treść, w której pojawiają się fakty. Otrzymując zlecenie na większą ilość tekstów zapleczowych należy zadbać o zachowanie w nich takiego samego zagadnienia i tematu. Natomiast każdy taki tekst musi zostać opisany inaczej. Zazwyczaj opisują pewne rozwiązania, jego wady i zalety. Ich treść jest czasami kierowana do czytelnika, co zachęca do zwiększenia ich jakości. Długość takich tekstów zazwyczaj waha się od 1000 do 5000 znaków ze spacjami.

Precle / Presell Pages

Artykuły skupiające się tylko na pozycjonowaniu strony internetowej. Są pisane prosto i szybko. W nich widać zastosowanie pewnych słów kluczowych i określeń branżowych. Słowa kluczowe nakreślają tematykę artykułu Presell Page. Ich struktura jest naturalna, bez zastosowania większej wartości merytorycznej. Są pisane również osobowo, natomiast w pełni pozbawione błędów ortograficznych i stylistycznych.

Takie teksty już nie stosujemy podczas pozycjonowania stron www naszych Klientów. Nie mają one już wartości dla Google!

Artykuły / Teksty Tematyczne

Są to artykuły, w których spotykamy się z wysoką wartością merytoryczną i odpowiednim poziomem językowym. Tekst jest pozbawiony wszystkich błędów ortograficznych i stylistycznych. Czasami pisany z pozycji klienta bądź użytkownika, lecz najczęściej w trzeciej osobie bądź bezosobowo. W tekstach tych nie stosuje się skomplikowanych definicji naukowych bądź przygotowania tekstów na podstawie rozbudowanych aktów prawnych. Artykuły te nadają się dla osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, zasób wiedzy, a zarazem dostęp do najlepszych źródeł, które umożliwią im wykonanie ich na najwyższym poziomie.

Właśnie taki teksty znajdują zastosowanie podczas promocji stron WWW naszych klientów w popularnych serwisach tematycznych. Posiadamy przez to wyjątkową ofertę na Artykuły Sponsorowane, gdzie do wyboru jest ponad 1000 serwisów o tematyce: Biznes / Edukacja / Finanse, Uroda / Zdrowie, Fitness / Sport, Lifestyle / Ogólnotematyczne, Moda, Marketing / IT i wiele innych. Zapraszamy, by skorzystać z aktualnej promocji!

Korekta/ Redakcja Tekstów

Korekta tekstów obejmuje wyeliminowanie wszelkich błędów interpunkcyjnych, gramatycznych, ortograficznych oraz stylistycznych. Dodatkowo opiera się na sprawdzeniu tekstów pod względem ich poprawności językowej. Wykonuje się w dokumencie Word, z zaznaczeniem wszelkich poprawionych błędów.

Redakcja tekstów skupia to szersza forma korekty, ponieważ w jej zakres wchodzi wyeliminowanie wszystkich błędów, a zarazem sprawdzenie tekstu pod względem jego logicznej spójności. Sprawdza się zatem układ tekstu, czcionkę, odpowiednie wyróżnienia i jego pozostałe elementy. Poprzez taką redakcję tekst ma być bezbłędny, bardziej czytelny, a zarazem przystępny dla czytelnika.

W taki sposób następuje korekta i redakcja takich tekstów, jak: stron internetowych, ogłoszeń reklamowych, raportów, pism, ulotek, kalendarzy, prac licencjackich, prac doktorskich, prac magisterskich, folderów reklamowych, prezentacji i wielu innych.

Przeredagowanie Tekstów / Artykułów

Przeredagowanie polega na stworzeniu nowych, unikalnych tekstów na podstawie już wykonanych. Posiadając pewne teksty i artykuły Copywriter utworzy takie same, lecz unikalne. I właśnie wtedy korzystamy z usług ich przeredagowania. Czynimy tak również wtedy, gdy natrafiliśmy na teksty bądź artykuły, które również i my chcielibyśmy posiadać. Nie są one naszego autorstwa, ale chcemy uzyskać takie same bądź podobne. Tak oto Copywriter realizuje dla nas przeredagowanie tekstów w celu stworzeniu nowej treści.

Blog

Prowadzenie bloga aktualnie okazuje się najskuteczniejsza formą pozycjonowania strony firmowej oraz sklepu internetowego. Jestem o tym przekonany i dlatego sam prowadzę własny Blog o pracy zdalnej i biznesie online. To właśnie na takim blogu tworzy się unikalną i wartościową treść, która jest zgodna ze słowami kluczowymi i tematyką strony docelowej. Google bardzo pozytywnie ocenia taką formę pozycjonowania. Im więcej unikalnej treści prowadzącej do wybranej strony internetowej, tym automatycznie zyskuje ona wyższą wartość. Należy tutaj zadbać o regularność wstawianych wpisów, ponieważ tylko aktywny blog zyskuje większą siłę pozycjonowania i jest pozytywnie odbierany przez czytelników. Przykładowe minimum to 4 wpisy w ciągu miesiąca, o długości od 1500 do 2500 znaków. Korzystnie, jeśli wpisy są formatowane, jak i wzbogacane o zdjęcia i filmiki.

W kwestii seo wpisy na bloga muszą posiadać ważne frazy kluczowe, natomiast nie powinny być nimi naszpikowane. Skutecznie, jeśli są dobrze podkreślone. Dodatkową siłę seo zapewniają linki, natomiast ich również nie powinno być za dużo. Pewnym sklepom internetowym zaleca się przygotowanie indywidualnego wpisu opisującego każdy produkt czy usługę.

Blog zakładamy na znanych serwisach blogowych, jak wordpress.com, blogspot.com i wielu innych. Jest jeszcze możliwość jego utworzenia jako dodatkowej podstrony na stronie docelowej. Innym rozwiązaniem jest wykupienie nowej domeny na naszego bloga, którego warto pozycjonować zapewniając mu skuteczne zaplecze seo. To jeszcze bardziej zwiększy siłę unikalnych wpisów, które się na nim pojawiają i pozycjonują określoną stronę firmową czy sklep online.

Prowadzimy także ten blog o copywritingu i pozycjonowaniu stron WWW, więc zachęcamy, aby z niego korzystać!

Marketing szeptany

Marketing szeptany opiera się na skutecznym linkowaniu naszej strony internetowej na popularnych i tematycznych forach internetowych. Copywriter PL dba o to, aby linki umieszczone zostały w treści ogłoszeń bądź postów, były interesujące i w pełni unikalne. Dla stron firmowych zaleca uwzględnienie for regionalnych, które ułatwiają pozycjonowanie jej na konkretne frazy z nazwą miejscowości. Możliwe jest również umieszczenie linków do naszej strony w profilu użytkownika każdego forum.

Dobry copywriter

Dobry copywriter to kreatywna osoba specjalizująca się w tworzeniu różnorodnych tekstów reklamowych i na potrzeby internetu. Udaje się jej przygotować teksty dostosowane do każdego klienta prywatnego i firmowego, a zarazem agencji reklamowej. Copywriter może pełnić również rolę copywritera SEO(jeśli znajdzie na to czas). Oznacza to przygotowywanie przez niego tekstów, które przede wszystkim skupiają się na pozycjonowaniu stron internetowych. Natomiast ghostwriter to inaczej pisarz widmo, który nigdy nie ujawnia, że jest autorem swoich tekstów. O tym wie tylko zleceniodawca. Skorzystanie z pomocy takich fachowców okazuje się bardzo cenne.

ZZS i ZBS

ZZS to znaki ze spacjami. Natomiast ZBS to znaki bez spacji. Określenia te dotyczą długości przygotowywanych tekstów. Dlatego pojęcie 1000 ZZS oznacza określenie długości tekstu w 1000 znakach ze spacjami. Taki tekst 1000 ZZS zazwyczaj zajmuje 1/3 stronę A4 w przypadku zastosowania podstawowej czcionki 12. Na 1 stronie A4 znajduje się blisko 3000-45000 znaków ze spacjami.

Posiadamy takich kreatywnych i dobrych copywriterów, specjalistów SEO i twórców stron WWW znajdziesz w naszym zespole!

Pojęcia o SEO:

Pozycjonowanie stron internetowych

Polega na regularnym poprawianiu pozycji stron w wyszukiwarkach internetowych, takich jak: Google. Wymaga dostosowania się do aktualnego algorytmu i zasad pozycjonowania w Google. Aktualnie pozycjonowanie strony internetowej okazuje się najskuteczniejsze poprzez unikalny i wysokiej jakości ontent oraz reklamę w social media.

Pozycjonowanie stron WWW w wyszukiwarce Google i w mapach Google

Aktualnie wyszukiwarka Google cieszy się największą popularnością. Dlatego strony firmowej naszych Klientów szczególnie biorąc pod uwagę jej aktualny algorytm i wymagania SEO. Ale dodatkowo zauważamy, jak ogromny potencjał zapewnia skuteczna promocja firmy w Mapach Google. Dlatego naszym klientom przygotowujemy wysokiej jakości wizytówki w Google Maps i dbamy o ich skuteczne pozycjonowanie.

Pozycjonowanie stron WWW w social media

Na bieżąco podczas pozycjonowania strony firmowej, oferujemy w cenie publikację ciekawych wpisów w wybranych kanałach social media. Najczęściej na rzecz klientów prowadzimy ich Fanpage oraz Instagrama. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć promocję ich strony www w mediach społecznościowych. Tam również udaje się wyszukać wielu potencjalnych klientów!

Pozycjonowanie stron WWW w OLX

Na przestrzeni lat zauważyliśmy ogromny potencjał w promocji stron naszych Klientów i ich usług w serwisie OLX. Dlatego w ramach skorzystania u nas z usługi Pozycjonowania stron www oferujemy stworzenie i opłacenie każdego miesiąca od 1-3 ogłoszeń w tym serwisie(będą one dodatkowo wyróżnione)!

Fanpage

Portale społecznościowe to również świetne miejsce dla promocji naszej firm. Najpopularniejszy z nich, czyli Facebook zapewnia nam utworzenie specjalnej wizytówki firmy, czyli Fanpage. Na nim Copywriter umieszcza najważniejsze informacje na temat naszej działalności, jej produktów i usług. Następnie dbamy o skuteczną promocję Fanpage’a, który staje się dostępny dla konkretnych grup użytkowników. Mogą oni poznać ofertę naszej firmy, skorzystać z niej, a następnie pozostawić swoją opinię. Na stronie firmowej możemy umieścić specjalny likebox naszego Fanpage’a, na którym będziemy umieszczać wpisy o naszej aktualnej ofercie, promocjach i realizacjach, które stanowią nasze portfolio. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam zachęcić internautów do współpracy.

Zawsze zapewniając Klientom pozycjonowanie ich stron firmowych, gwarantujemy utworzenie Fanpage/strony firmowej na Facebooku + dalszą promocję i pozyskiwanie nowych obserwujących i tym podobne działania!

Copywriting i SEO – wyjaśniamy popularne pojęcia i definicje
×

Cześć!

Chcesz się z nami skontaktować? Kliknij poniżej, aby napisać do nas na nasz firmowy Whats'app.

× Jak możemy Ci pomóc?