Copywriter SEO czyli autor tekstów służących do pozycjonowania stron internetowych. Okazuje się, że aktualnie to pojęcie ma jednak szersze zastosowanie, ale o tym jeszcze później. Na początek skupmy się na tym, jakie dokładne teksty tworzy Seo Copywriter.

copywriter seo

Teksty Copywriter SEO to:

  • artykuły na blogu – są wysokiej jakości, ponieważ trafiają do konkretnej grupy docelowej, wybranych czytelników, potencjalnych klientów. Natomiast sama struktura takiego artykułu blogowego również powinna być oparta o aktualne zasady seo.
  • artykuły sponsorowane – te teksty pojawiają się w serwisach tematycznych i przede wszystkim mają pozycjonować wybraną stronę firmową czy sklep internetowy na określone słowa kluczowe.
  • opisy produktów – ich struktura musi uwzględniać zasady seo, a zarazem oczekiwania Klientów. Dzięki temu pełnią rolę skutecznych tekstów sprzedażowych i tekstów pozycjonujących sklep online.
  • teksty na stronach firmowych – strony firmowe pozycjonują się na wybrane słowa kluczowe, dlatego podczas przygotowania tekstów należy skupić się na ich naturalnym wkomponowaniu.
  • teksty zapleczowe – teksty nieczytane przez internautów, lecz roboty google.
  • presell page – podobne, jak powyżej, teksty skierowane do robotów wyszukiwarek internetowych, w celu poprawiania pozycji wybranych stron www w wyszukiwarce Google. Ich jakość jest dość i długość jest słaba, więc skuteczność seo takich tekstów również okazuje się bardzo niska. Przez to teksty presell page są już coraz rzadziej stosowane.

Gdzie pracuje Copywriter SEO?

Copywriter SEO najczęściej wysila w agencji reklamowej bądź seo, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron internetowych. Początkujący decydują się na zatrudnienie w serwisach copywriterskich, typu GoodContent czy Textbookers, Textbroker czy 10heads. Dzięki temu zdobywają pewne doświadczenie w przygotowywaniu takich tekstów. Z czasem są w stanie wyszukiwać własnych klientów, przez co zostają freelancerami. Rozliczają się z klientami na podstawie umowy o dzieło, a nawet zapewniają im faktury poprzez serwis Useme. Tak oto Copywriter SEO jest w stanie utrzymać się z tworzenia tekstów służących pozycjonowaniu stron www.

Zawód ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób chciałoby posiadać pracę zdalną, którą mogłoby wykonywać w domu oraz w każdym innym miejscu. Specjalnie dla takich osób jest przygotowany poradnik „Copywriter jak zacząć?” oraz „Freelancer kto to? Jak zostać Freelancerem?„.

Kto chętnie zatrudnia Copywritera SEO:

  • firmy copywriterskie
  • agencje seo
  • właściciele stron firmowych i sklepów internetowych
  • popularni blogerzy i youtuberzy

Widać, że Copywriter SEO to poszukiwany specjalista na rynku online. Jeśli i my chcielibyśmy nawiązać z nim współpracę, to warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty. Warto przyjrzeć się portfolio Copywritera, jego doświadczeniu, opiniom Klientów. I na tej podstawie poznać jego cennik i skontaktować się z nim w celu ustalenia wszelkich szczegółów.

Potrzebny Państwu Copywriter SEO?! Zapraszamy do Kontaktu!

 

Copywriter SEO kim jest i dlaczego warto z nim współpracować?